Jesteś w: KULTURA POWIAT MŁAWSKI STOLICĄ KULTURY MAZOWSZA Informacja o projekcie Powiat Mławski Stolicą Kultury Mazowsza 2013

W odpowiedzi na komunikat dotyczący organizacji XII edycji konkursu „Stolica Kultury Mazowsza”, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, w porozumieniu z Wójtami Gmin i Burmistrzem Miasta Mława, Starostwo Powiatowe przygotowało komplet dokumentów, zgłaszający kandydaturę Powiatu Mławskiego do udziału w w/w projekcie. Zgodnie z Regulaminem Konkursu przygotowano:

- propozycję kalendarza imprez kulturalnych Powiatu Mławskiego do współorganizacji w zakresie dofinansowania ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach projektu „Stolica Kultury Mazowsza”, w który wpisano 40 imprez kulturalnych;

- tabelę zawierającą przybliżenie oferty kulturalnej projektu oraz informacje dotyczące wartości kulturowej i historycznej miejscowości zgłoszonych do konkursu;

- deklaracje dotyczące uczestnictwa Wójtów i Burmistrza Miasta Mława w projekcie;

- fotografie z imprez kulturalnych, które odbyły się na terenie Powiatu Mławskiego w 2012 roku.

Komisja XII edycji konkursu bardzo wysoko oceniła ofertę przedstawioną przez Starostwo Powiatowe w Mławie, na decyzję miały wpływ również dotychczasowe dokonania Starostwa w zakresie upowszechniania kultury, co daje gwarancję profesjonalnej realizacji programu kulturalnego w 2013 roku. Spośród wielu innych powiatów województwa mazowieckiego, które zgłosiły swoje kandydatury, Komisja konkursowa uhonorowała tytułem „Stolicy Kultury Mazowsza 2013” Powiat Mławski.

W budżecie Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego na realizację programu kulturalnego na terenie Powiatu Mławskiego została zarezerwowana kwota 100 000,00 zł.

Stolicą Kultury Mazowsza w 2012 roku był Powiat Kozienicki, po którym przejmujemy tytuł. Na uroczystej inauguracji Stolicy Kultury Mazowsza 2013 w Powiecie Mławskim, której organizację zaplanowano na 15 kwietnia 2013 roku w hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Mławie, Starosta Mławski otrzyma z rąk Starosty Kozienickiego, laureata z ubiegłego roku, „Symboliczny Klucz do Stolicy Kultury”.

Projekt został przygotowany przez Wydział Edukacji i Zdrowia oraz Wydział Infrastruktury Starostwa Powiatowego w Mławie

• autor: Marzena Nagucka