Jesteś w: KULTURA POWIAT MŁAWSKI STOLICĄ KULTURY MAZOWSZA

• -
W miesiącach od lipca do września 2013 roku odbywał się „Wakacyjny cykl spotkań ze sztuka w przestrzeni miejskiej pn. <<Sztuka w bramie>> - 4 eventy”.
  • -
Rolnicy diecezji płockiej przynieśli do ołtarza chleb wypieczony z tegorocznych ziaren. Ich dziękczynieniu przewodniczył bp Piotr Libera.
  • -
„10-lecie zespołu wokalno – instrumentalnego <<Harfa>> istniejącego przy Gimnazjum w Szydłowie i Parafii Rzymsko – Katolickiej w Szydłowie.
  • -
W niedzielę 8 września 2013 roku w Żurominku odbyły się „Dożynki Gminno – Parafialne w Gminie Wiśniewo”
  • -
W minioną sobotę, 30 sierpnia na polu bitwy w Uniszkach Zawadzkich odbyła się po raz szósty Rekonstrukcja Bitwy pod Mławą
  • -
Na Estradzie Parku Miejskiego w Mławie odbyła się kolejna z imprez wpisanych do Kalendarza Imprez Kulturalnych Powiatu Mławskiego – Stolicy Kultury Mazowsza 2013 – V NOC POETÓW
  • -
W dniach od 5 do 23 sierpnia 2013 roku w Gminnej Bibliotece w Szydłowie odbyły się zajęcia plastyczne „Śladami Wojciecha Piechowskiego – Plastyczne wakacje w bibliotece” zorganizowane w ramach projektu „Powiat Mławski stolicą Kultury Mazowsza 2013”.
  • -
W niedzielę 25 sierpnia 2013 roku w Dzierzgowie odbyły się „Dożynki Gminno – Parafialne Dzierzgowo 2013”
  • -
W dniu 15 sierpnia 2013 roku w Stupsku odbył się „Festyn Rodzinny” – kolejna uroczystość zorganizowana w ramach projektu „Powiat Mławski Stolicą Kultury Mazowsza 2013”
  • -
Festynem rodzinnym w Grzebsku, który odbył się 11 sierpnia zakończono cykl festynów rodzinnych w gminie Wieczfnia Kościelna współfinansowany w ramach projektu „Powiat Mławski Stolicą Kultury Mazowsza 2013”.
  • -
Kolejny festyn rodzinny organizowany w ramach projektu „ Powiat Mławski Stolicą Kultury Mazowsza” odbył się w Kuklinie
  • -
W dniu 14 lipca odbył się już drugi z czterech zaplanowanych festynów rodzinnych w miejscowościach Gminy Wieczfnia Kościelna zorganizowanych w ramach projektu pn. „ Stolica Kultury Mazowsza”
  • -
Dnia 29 czerwca 2013 roku odbyła się kolejna impreza realizowana w ramach projektu „Powiat Mławski stolica Kultury Mazowsza 2013” tj. XIII Rodzinny Rajd Rowerowy
  • Uroczystości na cmentarzu
W piątek 28 czerwca 2013 r. w Gimnazjum Publicznym w Szydłowie odbyła się 18 impreza z Kalendarza Imprez Kulturalnych realizowanych w ramach projektu „Powiat Mławski Stolicą Kultury Mazowsza 2013”
  • -
W dniu 30 czerwca odbył się w Windykach pierwszy z czterech zaplanowanych festynów rodzinnych w miejscowościach Gminy Wieczfnia Kościelna. Przedsięwzięcie kulturalne realizowane w ramach projektu pn. „ Stolica Kultury Mazowsza”.
  • -
„Noc Świętojańska – Piknik Rodzinny” – 17 impreza z Kalendarza Imprez Kulturalnych projektu „Powiat Mławski Stolica Kultury Mazowsza 2013”
  • -
II Ogólnopolski Konkurs Wokalny w Mławie – kolejne przedsięwzięcie zorganizowane w ramach projektu „Powiat Mławski Stolicą Kultury Mazowsza 2013”
  • -
W dniach od 22 do 23 czerwca 2013 r. w Kantorze Młyńskim pod Strzegowem odbyły się „Dni Strzegowa. Była to piętnasta z kolei impreza z cyklu „Powiat Mławski Stolicą Kultury Mazowsza”
  • -
Dnia 22 czerwca 2013 roku odbyła się kolejna impreza realizowana w ramach projektu „Powiat Mławski stolica Kultury Mazowsza 2013” tj. Rajd Rowerowy „Rowerem po Gminie Wiśniewo”
  • Koncert w parku - foto Robert Bartosewicz
W niedziele 16 czerwca odbył się Koncert Poświecony Tekli Bądarzewskiej – Baranowskiej - uroczystość wpisana do Kalendarza Imprez Kulturalnych projektu „Powiat Mławski Stolicą Kultury Mazowsza 2013”.
  • -
"Rekonstrukcja bitwy polsko-bolszewickiej 1920" – kolejna impreza wpisana również do Kalendarza Imprez Kulturalnych realizowanego w ramach projektu „Powiat Mławski Stolicą Kultury Mazowsza 2013”
  • -
XIII Konfrontacje Taneczne „Dancemania 2013” – kolejna impreza z Kalendarza Imprez Kulturalnych projektu „Powiat Mławski Stolicą Kultury Mazowsza 2013”
  • -
Przegląd uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych I Stopnia, Przegląd uczniów Klas Skrzypiec Szkół Muzycznych I Stopnia – kolejne przedsięwzięcie w ramach projektu „Powiat Mławski stolica Kultury Mazowsza 2013” zostało zrealizowane
Koncert z cyklu Mazowsze w Koronie
  • -
Kolejne przedsięwzięcie z Kalendarza Imprez Kulturalnych projektu „Powiat Mławski Stolica Kultury Mazowsza 2013 - Dzień Patrona Szkoły Wojciecha Piechowskiego
  • -
W Sali Sportowej przy Gimnazjum w Lipowcu Kościelnym odbyła się uroczystość XX-lecie istnienia Zespołu Tańca Ludowego "Lipowiacy". Była to druga impreza z Kalendarza Imprez Kulturalnych Powiatu Mławskiego w ramach projektu „Powiat Mławski Stolicą Kultury Mazowsza 2013”
  • -
W sali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie, 15 kwietnia 2013 roku o godzinie 13.00 rozpoczęła się uroczysta „Inauguracji projektu Powiat Mławski Stolicą Kultury Mazowsza 2013”. Podczas tego wydarzenia Powiat Mławski oficjalnie przejął klucze do Stolicy Kultury Mazowsza na 2013 rok.