W plebiscycie organizowanym m.in. przez redakcje Strefy Agro i Polskiej Metropolii Warszawskiej wyłoniono najlepszych rolników, sołtysów i gospodynie w województwie mazowieckim.
W piątek, 15 listopada 2019 r. w Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczone zostały nagrody dla laureatów z Mazowsza. Poznaliśmy zwycięzców w sześciu kategoriach.
Szczegółowe wyniki poniżej.
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH 2019 – najlepsi na Mazowszu
1. KGW Borówki w Lelisie z powiatu ostrołęckiego
2. KGW Paka z Żebraka z powiatu siedleckiego
3. Koło Gospodyń wiejskich Lipowianki z powiatu garwolińskiego
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH 2019 – wyniki powiatowe
• powiat białobrzeski - KGW Stromianki
• powiat ciechanowski - Pro Qltura KGW w Rydzewie
• powiat garwoliński - KGW Lipowianki
• powiat gostyński - KGW Eko Miałkówek
• powiat grodziski – KGW w Baranowie
• powiat grójecki – KGW w Gośniewicach
• powiat kozienicki – KGW w Nowej Wsi Babeczki z Pieprzem i Solą
• powiat lipski – KGW Teraz My w Maruszowie
• powiat lipski - Koło Gospodyń Wiejskich w Wyględowie
• powiat łosicki – KGW Niemojki
• powiat makowski – KGW w Dąbrówce
• powiat miński – KGW w Aleksandrowie
• powiat mławski – KGW Aktywne Kobiety w Radzanowie N/Wkrą
• powiat nowodworski - Stowarzyszenie KGW w Cząstkowie Polskim
• powiat ostrołęcki – KGW Borówki w Lelisie
• powiat ostrowski – KGW w Szulborzu Wielkim
• powiat otwocki - KGW w Gliniance
• powiat piaseczyński - KGW w Jazgarzewie
• powiat płocki – KGW Bodzanowskie Pierożanki
• powiat płoński - KGW w Szczepkowie
• powiat pruszkowski - KGW w Regułach
• powiat przasnyski – KGW Przysowy
• powiat przysuski – KGW Babski Raj
• powiat pułtuski – KGW Czerwone Korale w Klaskach
• powiat radomski – KGW w Maliszowie
• powiat siedlecki – KGW Paka z Żebraka w Żebraku
• powiat sierpecki – KGW w Sudragach
• powiat sochaczewski – KGW Mazowianki w Budkach Piaseckich
• powiat sokołowski – KGW w Sikorach
• powiat szydłowiecki – KGW Super Babki w Skłobach
• powiat warszawski-zachodni - KGW z Piotrkówka Małego
• powiat węgrowski - KGW w Liwie
• powiat wołomiński - KGW w Równem
• powiat wyszkowski – KGW Nadbużanki w Nowych Budach
• powiat żuromiński – Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich w Rozwozinie
• powiat żyrardowski – KGW w Nowych Kozłowicach
ROLNIK ROKU 2019 - najlepsi na Mazowszu
1. Jan Biedrzycki, powiat makowski
2. Michał Wojewódzki, powiat sokołowski
3. Sławomir Gocłowski, powiat ostrowski
ROLNIK ROKU 2019 – wyniki powiatowe
• powiat ciechanowski - Witold Purzycki, Rutki Borki
• powiat garwoliński - Grzegorz Szeląg, Podwierzbie
• powiat gostyński - Paweł Czerwiński, Nagodów
• powiat grodziski – Mirosław Makowski, Żuków
• powiat grójecki – Grzegorz Szczepaniak, Stare Biskupice
• powiat kozienicki – Konrad Wieczorek, Grabów Nad Pilicą
• powiat lipski – Piotr Morgaś, Gardzienice Kolonia
• powiat łosicki – Sebastian Szałucha, Kobylany
• powiat makowski – Jan Biedrzycki, Słoniawy
• powiat miński – Łukasz Sabak, Weżyczyn
• powiat mławski – Wojciech Wawrzyńczak, Strzałkowo
• powiat nowodworski - Dawid Obojski, Lubomin
• powiat ostrołęcki – Sebastian Buczyński, Damięty
• powiat ostrowski – Sławomir Gocłowski, Andrzejewo-Kolonie
• powiat otwocki - Agnieszka Piętka, Kolonia Pogorzel
• powiat piaseczyński - Mariusz Szczerba, Piskórka
• powiat płocki – Dariusz Ziemkiewicz, Czerniewo
• powiat płoński - Jarosław Drogosz, Szymaki
• powiat pruszkowski - Robert Kurzela, Koszajec
• powiat przasnyski – Andrzej Krawczyk, Sosnówek
• powiat przysuski – Rafał Biernat, Politów
• powiat pułtuski – Andrzej Chimkowski, Gąsiorówek
• powiat radomski – Mariusz Sałek, Błaziny Górne
• powiat siedlecki – Marek Krzymowski, Mokobody
• powiat sierpecki – Grzegorz Słabkowski, Dziki Bór
• powiat sochaczewski – Tadeusz Szymańczak, Skrzelew
• powiat sokołowski – Michał Wojewódzki, Wojewódki Górne
• powiat szydłowiecki – Grzegorz Rudziński, Mirów Nowy
• powiat warszawski-zachodni - Michał Majewski, Łaźniew
• powiat węgrowski - Leszek Duszak, Grębków
• powiat wyszkowski – Janusz Szyszkowski, Znamiączki
• powiat zwoleński - Stanisław Kacperczyk, Bartodzieje
• powiat żyrardowski – Krzysztof Czarnecki, Bronisławka
SOŁTYS ROKU 2019 - najlepsi na Mazowszu
1. Monika Sadowska-Kaniera - Sołectwo Miałkówek, powiat gostyniński
2. Anna Pham - Sołectwo Warszawianka, powiat piaseczyński
3. Monika Bieżuńska - Sołectwo Leszczydół Stary, powiat wyszkowski
SOŁTYS ROKU 2019 – wyniki powiatowe
• powiat białobrzeski - Kazimiera Żuchowska, Sołectwo Stromiec
• powiat ciechanowski - Paweł Mroczkowski, Sołectwo Kondrajec Pański
• powiat garwoliński - Robert Parzyszek, Sołectwo Stary Pilczyn
• powiat gostyński - Monika Sadowska-Kaniera, Sołectwo Miałkówek
• powiat grodziski – Sylwia Kleszko, Sołectwo Huta Żabiowolska
• powiat grójecki – Grażyna Bobrowska, Sołectwo Wólka Kurdybanowska
• powiat kozienicki – Wiesław Kaczkowski, Sołectwo Holendry Piotrkowskie
• powiat legionowski - Andrzej Kowalik, Sołectwo Góra
• powiat lipski – Dorota Szczyglińska, Sołectwo Stara Wieś
• powiat łosicki – Elżbieta Siwko, Sołectwo Stare Biernaty
• powiat makowski – Anna Majkowska-Falba, Sołectwo Sieluń
• powiat miński – Michał Sap, Sołectwo Aleksandrów
• powiat mławski – Wiesław Cieślak, Sołectwo Łomia
• powiat nowodworski - Leszek Oleksiak, Sołectwo Czarnowo
• powiat ostrołęcki – Maciej Gładkowski, Sołectwo Krzesk Majątek
• powiat ostrowski – Mirosław Cichowski, Sołectwo Wąsewo
• powiat otwocki - Teresa Więsik-Wilczek, Sołectwo Władzin
• powiat piaseczyński - Anna Pham, Sołectwo Warszawianka
• powiat płocki – Agnieszka Strupczewska, Sołectwo Strupczewo Duże
• powiat płoński - Patryk Sokołowski, Sołectwo Kownaty
• powiat pruszkowski - Halina Adamczyk, Sołectwo Koszajec
• powiat przasnyski – Tomasz Płocharczyk, Sołectwo Budy Rządowe
• powiat przysuski – Leszek Stando, Sołectwo Ruszkowice
• powiat pułtuski – Monika Krawczyk, Sołectwo Pniewo Kolonia
• powiat radomski – Henryk Nędzi, Sołectwo Huta Mazowszańska
• powiat siedlecki – Maciej Gładkowski, Sołectwo Krzesk Majątek
• powiat sierpecki – Monika Szulecka, Sołectwo Gugoły
• powiat sochaczewski – Paulina Spilaszek, Sołectwo Budki Piaseckie
• powiat sokołowski – Maria Sikorska, Sołectwo Kiełpiniec
• powiat szydłowiecki – Paulina Spilaszek, Sołectwo Budki Piaseckie
• powiat warszawski-zachodni - Maria Dominiak, Sołectwo Piotrkówek Mały
• powiat węgrowski - Marìa Rucińska, Sołectwo Żeleźniki
• powiat wołomiński - Janusz Mroczek, Sołectwo Międzyleś
• powiat wyszkowski – Monika Bieżuńska, Sołectwo Leszczydół Stary
• powiat zwoleński - Tomasz Goździkowski, Sołectwo Łaguszów
• powiat żuromiński – Jadwiga Skoroch, Sołectwo Zielona
• powiat żyrardowski – Zdzisław Madejczyk, Sołectwo Korytów
GOSPODYNI ROKU 2019 - najlepsi na Mazowszu
1. Marzena Przeździecka - Seroczyn, powiat ostrołęcki
2. Katarzyna Wrześniewska – Kamińska - Brudzeń Mały, powiat płocki
3. Anna Szpura - Stara Kornica, powiat łosicki
GOSPODYNI ROKU 2019 – wyniki powiatowe
• powiat białobrzeski - Marta Pietrzak, Stara Błotnica
• powiat ciechanowski - Renata Purzycka, Rutki Borki
• powiat garwoliński - Agnieszka Zaranowicz, Pogorzelec, Maciejowice
• powiat gostyński - Beata Jabłońska, Miałkówek
• powiat grodziski – Aneta Szperalska, Izdebno Kościelne
• powiat grójecki – Monika Sadkowska, Dębnowola
• powiat kozienicki – Agnieszka Purchała, Lipa
• powiat legionowski - Agnieszka Powała, Józefów
• powiat lipski – Ewa Mazur, Eugeniów
• powiat łosicki – Anna Szpura, Stara Kornica
• powiat makowski – Monika Biedrzycka, Biedrzyce Stara Wieś
• powiat miński – Sylwia Kuśmierczyk, Aleksandrów
• powiat miński – Iwona Kopczyńska, Wisniew
• powiat mławski – Elżbieta Zielińska-Budka, Lipowiec Kościelny
• powiat ostrołęcki – Marzena Przeździecka, Seroczyn
• powiat ostrowski – Agnieszka Pazik, Wysocze
• powiat otwocki - Agnieszka Piętka, Kolonia Pogorzel
• powiat piaseczyński - Bożena Telacka Grochowa
• powiat płocki – Katarzyna Wrześniewska – Kamińska, Brudzeń Mały
• powiat płoński - Malgorzata Ptasik, Koziebrody
• powiat pruszkowski - Małgorzata Gajos, Koszajec
• powiat przasnyski – Katarzyna Kowalska, Fijałkowo
• powiat przysuski – Wanda Furmańczyk, Zbożenna
• powiat pułtuski – Adriana Machnacz, Gąsiorowo
• powiat radomski –Lidia Rokita, Jasieniec Iłżecki Górny
• powiat siedlecki – Elżbieta Wojtyra, Strzała
• powiat sierpecki – Magdalena Jankowska, Studzieniec
• powiat sochaczewski – Barbara Wojtczak, Dębówka
• powiat sokołowski – Małgorzata Dąbrowska, Hołowienki
• powiat szydłowiecki – Anna Białek, Zaława
• powiat warszawski-zachodni - Agata Barcińska, Szczytno
• powiat węgrowski - Dorota Rogalska, Liw
• powiat wołomiński - Anastazja Iwanowska, Helenów
• powiat wyszkowski – Monika Bieżuńska, Leszczydół Stary
• powiat zwoleński - Barbara Śrubka, Łuczynów
• powiat żyrardowski – Aleksandra Dziża, Nosy-Poniatki
SOŁECTWO ROKU 2019 - najlepsi na Mazowszu
1. Sołectwo Grabina - Gmina Łaskarzew, powiat garwoliński
2. Sołectwo Jesionka - Gmina Baboszewo, powiat płoński
3. Sołectwo Leszczydół-Pustki - Gmina Wyszków, powiat wyszkowski
SOŁECTWO ROKU 2019 – wyniki powiatowe
• powiat ciechanowski - Sołectwo Sadek, Gmina Glinojeck
• powiat garwoliński - Sołectwo Grabina, Gmina Łaskarzew
• powiat gostyński - Sołectwo Sokołów 25, Gmina Gostynin
• powiat grodziski – Sołectwo Międzyborów, Gmina Jaktorów
• powiat grójecki – Sołectwo Gośniewice, Gmina Jasieniec
• powiat kozienicki – Sołectwo Rozniszew, Gmina Magnuszew
• powiat legionowski - Sołectwo Bolesławowo, Gmina Serock
• powiat lipski – Sołectwo Rzeczniów, Gmina Rzeczniów
• powiat łosicki – Sołectwo Stara Kornica, Gmina Stara Kornica
• powiat makowski – Sołectwo Jaciążek, Gmina Płoniawy-Bramura
• powiat miński – Sołectwo Bestwiny, Gmina Siennica
• powiat mławski – Sołectwo Łomia, Gmina Lipowiec Kościelny
• powiat nowodworski - Sołectwo Lubominek, Gmina Nasielsk
• powiat ostrołęcki – Sołectwo Jadów, Gmina Jadów
• powiat ostrowski – Sołectwo Rząśnik Majdan, Gmina Wąsewo
• powiat otwocki - Sołectwo Władzin, Gmina Kołbiel
• powiat piaseczyński - Sołectwo Czachówek, Gmina Góra Kalwaria
• powiat płocki – Sołectwo Brudzeń Mały, Gmina Brudzeń Duży
• powiat płoński - Sołectwo Jesionka, Gmina Baboszewo
• powiat przasnyski – Sołectwo Przysowy, Gmina Chorzele
• powiat przysuski – Sołectwo Bąków, Gmina Rusinów
• powiat pułtuski – Sołectwo Rozdziały, Gmina Obryte
• powiat radomski – Sołectwo Maliszów, Gmina Kowala
• powiat siedlecki – Sołectwo Polaki, Gmina Kotuń
• powiat sierpecki – Sołectwo Sudragi, Gmina Sierpc
• powiat sochaczewski – Sołectwo Skrzelew, Gmina Teresin
• powiat sokołowski – Sołectwo Seroczyn, Gmina Sterdyń
• powiat szydłowiecki – Sołectwo Ostałów, Gmina Chlewiska
• powiat warszawski-zachodni - Sołectwo Piotrkówek Mały I Strzykuły, Gmina Ożarów Mazowiecki
• powiat węgrowski - Sołectwo Soboń, Gmina Wierzbno
• powiat wołomiński - Sołectwo Jadów, Gmina Jadów
• powiat wyszkowski – Sołectwo Leszczydół-Pustki, Gmina Wyszków
• powiat zwoleński - Sołectwo Łaguszów, Gmina Przyłęk
• powiat żuromiński – Sołectwo Rozwozin, Gmina Żuromin
• powiat żyrardowski – Sołectwo Zimnice, Gmina Mszczonów
GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE ROKU 2019 - najlepsi na Mazowszu
1. Obiekt turystyki wiejskiej Młyn Gąsiorowo, powiat pułtuski
2. Gospodarstwo Agroturystyczne Zagroda Edukacyjna - Mitowska, powiat sokołowski
3. Paweł Pilichowicz AgroKomfort , powiat gostyniński
GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE ROKU 2019 – wyniki powiatowe
• powiat ciechanowski - Gospodarstwo Agroturystyczne Stokrotka
• powiat garwoliński - Gospodarstwo Pod dębami
• powiat gostyński - Paweł Pilichowicz AgroKomfort
• powiat kozienicki – Gospodarstwo Agroturysztyczne Małgorzata Sztobryn
• powiat legionowski - Gospodarstwo Agroturystyczne RANCHO BENA
• powiat lipski – Agro u Murzyna
• powiat łosicki – Alpakarium
• powiat makowski – Gospoda Pazibroda
• powiat miński – Gospodarstwo Agroturystyczne Dolina Bobrów
• powiat nowodworski - Stajnia Piotrowa
• powiat ostrołęcki – Gospodarstwo Agroturystyczne Olszewka Stajnia 61
• powiat piaseczyński - Kozia Farma
• powiat piaseczyński - Zizi Zielony Zakątek
• powiat przasnyski – Katarzyna Kowalska Gospodarstwo Agroturystyczne
• powiat pułtuski – Obiekt turystyki wiejskiej Młyn Gąsiorowo
• powiat radomski – Agro-Relax U Buły
• powiat sierpecki – Gospodarstwo Agroturystyczne Skorupki
• powiat sochaczewski – Gospodarstwo Agroturystyczne Bronisławy
• powiat sokołowski – Zagroda Edukacyjna - Mitowska Zagroda
• powiat węgrowski - Gospodarstwo Agroturystyczne Ewa i Jerzy Szczęśniak
• powiat wołomiński - Leszczynowe Zacisze
• powiat wyszkowski – Agroturystyka u Kaflika
• powiat zwoleński - Nadwiślańskie Gniazdo
• powiat żyrardowski – Folwark Białych Bocianów
źródło: www.warszawa.naszemiasto.pl
autor: www.warszawa.naszemiasto.pl, data: 2019-11-27