Treść strony

• Mławianka w meczu z Źyrardowem
    • autor: MKS Mławianka

Mławianka zwycięża w Żyrardowie

W sobotnim meczu 1 maja Mławianka pokonała 4:1 piłkarzy z Żyrardowa na ich boisku. Było to drugie z rzędu zwycięstwo Mławian.

W pierwszej połowie nasza defensywa przeżywała trudne chwile. Miejscowi gracze stworzyli sobie parę okazji, ale na szczęście było słabiej z ich skutecznością.  Zemściło się to na rywalach bowiem w 16 minucie Mławianka objęła prowadzenie. Mateusz Stryjewski podał piłkę do swojego brata, a ten przymierzył zza linii pola karnego. Mocno uderzona piłka wylądowała w długim rogu bramki.

Natomiast kolejne trafienie dla mławian przyszły po godzinie gry. W 63. minucie Michał Stryjewski zagrał do Masiaka, a ten posłał piłkę do pustej już bramki. Potem w 81 minucie Maciej Rogalski wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Marcina Tomczaka. Natomiast końcowy wynik w 90 minucie ustalił Masiak. Szymon nie miał problemów z wykorzystanie rzutu karnego podyktowanego za faul na Filipie Rogalskim.

Żyrardowianka Żyrardów - Mławianka Mława 1:4 (0:1)

Bramki: Bartosz Kuźmiński (89.) dla Żyrardowianki; Michał Stryjewski (16.), Szymon Masiak (63. i 90. - z rzutu karnego) i Maciej Rogalski (81.) dla Mławianki

Mławianka: Piotrowski – Gabriel Simone, M. Rogalski, Maszota, Gąsiorowski (46 Redondo), Mat. Stryjewski (76. Tworek), Nowiński, Tomczak (82. F. Rogalski), Lemanek (60. Sergio Carbajal), Mich. Stryjewski (89. Wodzyński), Francisco Javier (60. Masiak)

• autor: Źródło Mławianka Mława/oprac TB, data: 2021-05-05