Kalendarz

Wtorek 21 Czerwca 2022

Imieniny

Imieniny: Alojzego, Alicji, Marty

Licznik odwiedzin

Jesteś: 22802397 osobą na tej stronie

BIP

BIP

Wyszukiwarka

Menu główne

Sonda

Nawigacja

Jesteś w: STRONA GŁÓWNA

Treść strony

  • P1004330

Dostaliśmy 4 mln dofinansowania na drogę w Wyszynach Kościelnych

Dostaliśmy 4 mln na zadanie pod nazwą „Rozbudowa drogi powiatowej nr 2326W Wiśniewo-Wola Szydłowska na odcinku od 2+945,00 do km 4+441,00 w miejscowości Wyszyny Kościelne”. W piątek 30 kwietnia podpisaliśmy z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Adamem Struzikiem umowę dotyczącą dofinansowania tej inwestycji.

Na dokumencie podpisy złożyli wspomniany Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Starosta Mławski Jerzy Rakowski, W-ce Starosta Mławski Zbigniew Markiewicz i kontrasygnowała umowę skarbnik Elżbieta Kowalska.

Zakres inwestycji obejmuje rozbudowę drogi powiatowej nr 2326W w miejscowości Wyszyny kościelne na odcinku o długości 1496 m. W ramach planowanego zadania zostanie poszerzona jezdnia do 6 m i wykonana nowa nawierzchnia z betonu asfaltowego zamknięta obustronnym krawężnikiem z chodnikami oraz poboczami na odcinku szlakowym. Przy kościele parafialnym zostanie wybudowany parking. Ponadto przewiduje się budowę nowych zjazdów z kostki betonowej brukowej. Zostanie wykonane nowe odwodnienie w postaci sieci kanalizacji deszczowej lub rowerów. Zakres robót obejmuje także przebudowę istniejącej infrastruktury technicznej kolidującej z przyjętymi rozwiązaniami projektowymi.

Zmodernizowana droga dzięki wykonaniu nowej nawierzchni, oświetlenia, chodników i uzupełnieniu odwodnienia poprawi zdecydowanie warunki poruszania się po niej wszystkim użytkownikom.

Koszt inwestycji to 7 300 000,00 zł. Dofinansowanie otrzymaliśmy w kwocie 4 mln zł. Pozostała części pochodzić będzie w równej części, po 1 650 000,00 zł ze środków własnych Gminy Stupsk i Powiatu Mławskiego.

wsteczwstecz

Banery

Wypełnij wniosek
Rejestracja w Wydziale Komunikacji
platforma epuap
POMOC PRAWNA
Kampania promująca honorowe krwiodawstwo
Mapa powiatu mławskiego
pies
programy UE
Europejski Fundusz Rolny
- ankieta zadowolenia klienta

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Mławie
ul. Reymonta 6, 06-500 Mława
tel. (23) 654 34 09